Savaşçı Nasıl Geliştirilir ?

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • Es-selamu aleykum!

   Savaşçı(warrior) kasmanın 2 yolu vardır. Tank ve DPS. Oyunda dual-class sistemi olduğu için bunu daha fazla açmam gerekiyor.
   Bu iki yol başlangıç aşamasında (sınıf seçme dışında) 50-55 levellere kadar daima Çift el silahla kasmaya çalış. Asıl oyun 50-55 levellerden sonra başlıyor...

   1-) Tank Savaşçı:

   Bir savaşçıyı Tank kasmak istiyorsan bu role göre stat, item hatta ikincil sınıfı seçmen gerekiyor. En bilindik Savaşçı tankı Savaşçı-Şovalye'dir "çifte sınıfıdır". 10 lvl olduktan sonra Varanas'ta Şovalye(Knight) eğitmeninden Şovalye sınıfını açabilir ve ayrıca 15-50 level arasındaki bütün elit skillerini de 50 lvl'e kadar açıp defansif yani tank Savaşçı olma yolunda gidersin.

   50lvl'den sonrası ise ekipmanın ağır zırh(plate) kalkan ve 1-el silah olmalıdır. Oyun 50-55 lvlden sonra başlıyor dediğim kısma gelirsek. Artık stat puanları vardır oyunda. Bunlar yeşil, turuncu ve sarı statlardır ki bunlar oyundaki yaratıklardan düşer. Bu statları saflaştırıp veya kirli şekilde(önerilmez) ekipmana dizersin.


   2-) DPS Savaşçı:

   DPS savaşçı ya Büyülü DPS ya da Fiziksel DPS olabilir. Bu da yine ikinci sınıfı ne açtığın ile ilgilidir. Fiziksel DPS savaşçı için en iyi yan sınıflar Warden, Scout, Rogue'dir. İstisna olarak Knight sınıfı da seçilebilir. Ancak Knight'ın elite skilleri zamanla diğer patchlerde DPS için yeterli kalmaz. Ve ilerde ekipmanın Zincir zırh ve Çift el Balta veya Çift el Kılıç olmalıdır.

   Büyülü DPS için ise... Olmaz demeyin olur hem de çok güzel olur. Büyülü DPS savaşçı ise Savaşçı sınıfının yanına ikincil sınıf olarak Büyücü(Mage) seçmekle olur. Ancak çok önemli bir noktası var Savaşçı-Büyücü çifte sınıf kombinasyonunda bütün elite skillerin açılması zorunludur. Çünkü sadece Elite skilleri ile büyülü DPS yapabilir. Ondan sonra ekipmanları kumaş(cloth) ve tılsım(talisman)+Değnek(wand) şeklinde veya Asa(Staff) olmalıdır.

   The post was edited 1 time, last by Eleanora ().